. Απόλλων Διομηδείας ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΒΑΝΤΟΛΟΓΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΙΟΜΗΔΕΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΙΜΜΕΡΙΩΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Για μία ακόμη αγωνιστική σε επίδειξη ισχύος Βρέθηκε η ομάδα μας έχοντας αντιμέτωπο τον Εθνικό Κιμμερίων. Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού φάνηκε από τις πρώτες δημιουργίες το σκορ θα καταλήξει υπέρ μας. Έχοντας συνηθίσει χαμένες ευκαιρίες και απλά σε ένα μικρό χρονικό διάστημα του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα καθησυχαστικέ στο πρώτο της γκολ τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο. Ξεκινώντας μόλις στο δεύτερο ημίχρονο ο Καραγκιουλμεζης έχασε τη τέταρτη ευκαιρία για να σκοράρει. Από την ευκ...αιρία αυτή και έπειτα ξεκίνησε η δυναμική της επιθετικής μας γραμμές καθώς ο εθνικός δεν μπόρεσε να φτάσει στη μεγάλη περιοχή της ομάδας μας. Η συνεχής πίεση της μεσαίας γραμμής έχοντας τον Θεολογίτη σε τέλεια φόρμα και τον Κωνσταντινίδη Στράτο στα καλύτερα να αποδίδει ότι πιο όμορφο θα μπορούσε να δώσει σε αγώνα. Αναμενόμενο λοιπόν η κατάληξη αυτή εχοντας τον Σερνισλίδη αλλά και τον Εφραιμίδη που μπήκε αλλαγή* σε μεγάλα κέφια να σκοράρουν με το τελικό 4-0. Η δεκαοκτάδα αποτελείτο από τους Μετεντζιδης Κώστας, Κούστας Άγγελος, Ρουμπίνιδης Βασίλης, Λεοντίδης Ηλίας, Κωνσταντινίδης Ευστράτιος, Βασιλειάδης Ιωάννης, Λιόντος Ευθύμης, Θεολογίτης Αθανάσιος, Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος, Καραγκιουλμέζης Χρήστος, Σερνισλίδης Κώστας, Θωμαΐδης Γεώργιος, Εφραιμίδης Έρικ, Νικολαΐδης Αλέκος, Χατζηθεοδώρου Ιωάννης, Θωμαΐδης Ιωάννης, Μενεξιδης Νίκος, Χούπτερης Ιωάννης.