. Απόλλων Διομηδείας ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΒΑΝΤΟΛΟΓΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

Δευτέρα 6 Μαρτίου 2017

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΙΟΜΗΔΕΙΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ Π. ΚΑΤΡΑΜΙΟΥ

Σε ένα παιχνίδι το οποίο μόνο άτυχο θα μπορούσε να είναι για την ομάδα μας εχθές καταλήγοντας σε ένα σκορ ισόπαλο 2-2. Δεν μπορούμε να πούμε ότι η νίκη δεν βρισκόταν αντικειμενικά ως το τελευταίο λεπτό στα χέρια μας. Η ομάδα μας δέχτηκε στην κυριολεξία και στο τέλος των 2 ημιχρόνων 2 γκολ με αποτέλεσμα στο 1ο ιμήχρονο να προηγούντο οι γηπεδούχοι και στο 2ο να ισοφαρίζουν και να παίρνουν την ισοπαλία μέσα στο γήπεδό τους. Η ατυχία δεν σταματά όμως μόνο εδώ, αμέτρητες χαμένες φ...άσεις εντός περιοχής του αντιπάλου μας και 2 τραυματισμούς στην ομάδα μας με τον Γουζγουριώτη Αλέκο και Ευφραιμίδη Έρικ σε μια σύγκρουση μεταξύ τους στην διεκδίκηση της μπάλας σε φάση με τον αντίπαλο με αποτέλεσμα να καταλήγουν στο νοσοκομείο Ξάνθης, έγινε προφανές ότι το παιχνίδι θα κατέληγε σε μάτς. Μπορεί να καταφέραμε την ισοφάριση και την ανατροπή στο παιχνίδι αλλα λίγο όλα τα ατυχες συμβάντα λίγο και η μεγάλη αποχή που είχαμε απο τις αγωνιστικές (18Δεκ16 29Ιαν17 & 5Μαρτ17 τα 3 τελευταία παιχνίδια ) είχαν τελικά το αποτέλεσμα που δεν περιμέναμε. Το επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας εντός έδρας με την ΑΕκ Κυψέλης περιμένουν πλέον οι ποδοσφαιριστές να αποδείξουν βέβαια το αυτονόητο, το ότι όλοι τους είναι ¨΄ΟΠΛΑ¨ που υπερέχουν όχι μόνο των ομαδών της κατηγορίας αλλά και της επόμενης που θα βρισκόμαστε στην επόμενη αγωνιστική περίοδο. Η διοίκηση δηλώνει πλέον ξεκάθαρα το πόσο υπερήφανη είναι για τους ποδοσφαιριστές που έχει αλλά και για την οργάνωση που έχει πλέον η ομάδα κατέχει καθοδηγώντας την το τεχνικό επιτελείο που επιλέχτηκε.